Москов: Новото правителство трябва да има ясно коалиционно споразумение и нова фигура за премиер
За нас и за цялото общество е загадка, защо ГЕРБ ще преговарят с БСП и ДПС. Резултатите от изборите показаха, че хората не искат управление тип Орешарски и Пеевски. Другото важно е, че не може да се състави десен кабинет между нас и ГЕРБ. Трябва програмно-преходно правителство. Ние сме единствената политическа сила, която бележи растеж на изборите. Удвоили сме резултатите си, обяви по БНТ Петър Москов от Реформаторския блок
Ние нито подкрепяме, нито не подкрепяме ГЕРБ. Те са самостоятелна политическа сила, както и ние. Ние подкрепяме програма, която да промени структурни отрасли в България. Ние подкрепяме нови лица в политиката, които да осъществят промените. Трябва ясна и кратка програма, под която да се подпишем. Промените да се извършат примерно за две години и да се върви към избори за Велико народно събрание. Правителство на малцинството е невъзможно. РБ ще застане зад правителство, което вади БСП от властта и ръководителите на ДПС от важните икономически лостове на държавата, категоричен беше той. РБ не поставя условия. Най-опасното е управление на договорките.
Новото правителство трябва да има разписано ясно коалиционно споразумение и нова консенсусна фигура за министър-председател. Преди да има министър-председател, трябва да има стабилно мнозинство, което да е готово да провежда реформи. РБ няма да напусне територията на ангажиментите, които е поел пред избирателите си. Ние не сме жадни за власт и постове. РБ е готов да отстоява и осигури мнозинство в този парламент. Няма ние да сме виновни, ако се стигне до нови избори. Трябва правителство готово да проведе реформите и с нови лица, завърши Москов.
Още от България
Лидерът на ПП в Бургас Весела Томсън напусна партията, премина в ДБ
Нанков: Голямата новина е, че излизаме от сивия списък за пране на пари - основната заслуга е на Георги Георгиев
"Сто процента изпълнени мерки от изпълнителната власт и от 51-ото Народно събрание и очакваме наистина наесен България да бъде извадена от този списък"
Радев влезе в Брюксел като премиер на България, а излезе като адвокат на "Лукойл“
Недопустимо е компания, която съди страната ни - да диктува позицията на българския премиер в Европейския съюз