18 Май, 2026

Москов пита Цацаров колко дела има за нападнати лекари

Москов пита Цацаров колко дела има за нападнати лекари

Министърът на здравеопазването Петър Москов е изпратил писма до Инспектората на Висшия съдебен съвет и главния прокурор Сотир Цацаров с искане за информация какъв е броят на заведените дела и техният ход във връзка с насилието над медицински лица, съобщиха от пресцентъра на министерството.

Освен това Москов е провел разговор с министъра на вътрешните работи Веселин Вучков заради поредния случай на нападение на лекар. Този път жертва стана д-р Божидара Пеевска, която късно снощи беше ударена по главата от ром в спешния кабинет на болницата в гр. Раковски.

Москов е разпоредил на Регионалния здравен инспекторат в Пловдив да извърши проверка по случая.

Здравният министър и министър Вучков са подписали съвместна заповед, с която директорите на центровете за спешна медицинска помощ и директорите на областните дирекции на МВР са задължени да предприемат колективни действия за локализиране на местата, където в периода 2013 – 2014 г. са констатирани прояви на насилие над спешни медици.

Сподели:

Коментари (0)

Радев продължава с попълненията - назначи нови четирима зам.-министри

Радев продължава с попълненията - назначи нови четирима зам.-министри

Вижте кои са новите назначения в кабинета

Йотова по стъпките на Радев - добре приета в бившите съветски републики

Йотова по стъпките на Радев - добре приета в бившите съветски републики

Българският държавен глава е на официална визита в Азейрбайджан, където посети завод край Баку, изграден с изцяло българска инвестиция

Делян Пеевски: Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева

Делян Пеевски: Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева

Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри фактите за многократно тиражираните клевети на отстранената от Европейската прокуратура Теодора Георгиева. Тази позиция изрази лидерът на Движението за права и свободи, съобщават от пресцентъра на ДПС.