Ако до понеделник не се реши проблемът на границата с блокада на нашите превозвачи, те ще осъществят пълна блоката на българо-гръцката граница, като ще се фокусират за недопускане на солскостопанска продукция от Гърция. Щетата ни е от гръцките фермери и затова кантраблокадата ще е срещу тях, категорично заяви в "Лице в лице" по bTV министърът на транспорта Ивайло Московски.
Ще спираме тези, които пренасят селскостопански продукти. Няма да се спират хора с цел туризъм или други стоки и товари, допълни той и потвърди, че заедно с външния министър застават твърдо зад решенията на българските превозвачи.
Надявам се, да не се стигне до тази мярка. Съобщиха ми, че към 15 часа днес гръцкият главен прокурор се е разпоредил да се изтеглрят всички трактори от границата, съобщи Московски.
Колкото до исканата му оставка от Радан Кънев, министър Московски отговори: Кой е Радан Кънев? Той не е компетентен, не е запознат с транспорта, че да ми иска оставка. При положение че не се познаваме, ми дава квалификации. Изказването за мен на Радан Кънев го считам за реклама."
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. председател на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“