7 Август, 2026

Москва упорства в ООН: "Скрипал" е само повод за развихряне на отвратителна антируска истерия

Москва упорства в ООН: "Скрипал" е само повод за развихряне на отвратителна антируска истерия

 Има прекалено много несъответствия в предоставените от Лондон нови "улики" по случая "Скрипал", заяви руският постоянен представител в ООН Василий Небензя, цитиран от ТАСС.
    "На Лондон тази история му е нужна само с една цел - за развихряне на отвратителна антируска истерия и включването на други страни в нея. При тези нови британски "улики" има огромен брой несъответствия и отворени въпроси", каза Небензя на заседание на Съвета за сигурност на ООН, посветено на новите данни от британското разследване на отравянето на бившия руски двоен агент Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия през март в Англия, предаде БТА.
    Москва вече е загубила надежда, че ще бъдат намерени истинските виновни за отравянето на Скрипалови, заяви Небензя.
    "Надявахме се днес да се чуе нещо убедително, което да хвърли светлина върху този инцидент. За жалост очакванията ни не се оправдаха. В днешното изказване на постоянния представител на Великобритания в ООН чухме същите лъжи", добави той.
    "Инцидентът от 4 март стана удобен предлог за разпалване на антируска истерия в навечерието на инсценирането на използването на химическо оръжие в сирийския град Дума. Изказването на (британския премиер) Тереза Мей от 5 септември се състоя малко преди, така да се каже, началото на новия политически сезон и около активно обсъжданата ситуация в Идлиб и готвещата се там провокация с химическа атака, за която ние многократно предупредихме", каза руският постоянен представител в ООН.
Сподели:
Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата

Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата

В бюджета за 2026 г. има увеличение от почти 34 млн. евро за култура, предстоят разговори за бюджета за 2027 г.

"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност

"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност

Според Божидар Божанов хакери престъпници действат бързо и еднократно, с цел да спечелят пари. Но когато зад подобни атаки стоят държави - Русия, Китай, Иран, Северна Корея и др., хакерските групи остават дълго в пробитите системи

Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, битката с наркотиците е наш приоритет

Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, битката с наркотиците е наш приоритет

Изпълняващият длъжността главен секретар на МВР допуска, че откритата лаборатория може да е единствената по рода си у нас

Коментари (0)