5 Декември, 2025

Муравей Радев: Готови сме за ЕРМ 2, но не, не сме готови за еврозоната

Муравей Радев: Готови сме за ЕРМ 2, но не, не сме готови за еврозоната

Ние нямаме избор за възвеждането на еврото, защото още в договорът ни за присъединяване това е записано, въпросът е кога

„Готови сме за ЕРМ 2, но не, не сме готови за еврозоната. Но нас не ни канят в еврозоната, а в ЕРМ 2. Някои наричат това чакалня, но това е глупост. Това е тренировъчна зона. В нея ще имаме много работа, за да сме готови за еврозоната“. Това заяви бившият финансов министър Муравей Радев пред БиТи Ви.

,Ние нямаме избор за въвеждането на еврото, защото още в договорът ни за присъединяване това е записано, въпросът е кога. На въпроса дали си заслужава това – назрял е моментът за национална дискусия по два въпроса – дали и кога", смята той.

„Отговорите на двата въпроса – да и веднага. Тримата първи мъже на ЕС ни заявиха в прав текст, че нашето място е в ЕС. Другият въпрос е дали сме готови. Голяма част от българския народ прави грешка – за кое да сме готови? За ЕРМ 2 или за еврозоната“, допълни Радев. По думите му смесването на тези две фрази обърква българите и те трябва да се разглеждат отделно.


 
Сподели:

Коментари (0)

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов