Национален протест ще блокира границите, пътищата и пристанищата на Гърция. Хиляди земеделци се заканиха да протестират с тракторите си и в центъра на Атина.
Земеделците обявиха, че ще изтеглят своите тежки машини, за да могат участниците в националния протест от Северна Гърция да стигнат до Атина.
Митингът ще се проведе на площад „Синтагма" пред парламента. Възможни са сблъсъци, след като полицията се закани да не допусне селскостопански машини в центъра на столицата.
Митинги пред различни министерства са планирали още лекари, адвокати и други свободни професии.
От Министерството на външните работи препоръчват на българите, пътуващи в Гърция, да се съобразяват с пътно-транспортната обстановка и усложненията в трафика. Да избягват и места с масови обществени прояви.
От МВнР посочват, че не се очаква облекчаване на пътната обстановка и в дните след 12 февруари, когато гръцката столица ще бъде обхваната от нова обща стачка, блокада на пътища и протести. Препоръчва се на транспортните фирми и пътуващите с леки автомобили да следят актуалната обстановка. При възможност да се избягват и да не се предприемат рискови пътувания, съветват от външното ни министерство.
При възникване на инциденти трябва стриктно да се изпълняват указанията на органите на реда, а при необходимост съдействие може да бъде потърсено от посолството в Атина и консулството ни в Солун.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние