26 Февруари, 2026

МВР: В България както и в цяла Европа има повишен риск от терористична дейност, но конкретна заплаха няма

МВР: В България както и в цяла Европа има повишен риск от терористична дейност, но конкретна заплаха няма

"В България както и в цяла Европа има повишен риск от терористична дейност, но конкретна заплаха няма", каза на пресконференция главен комисар Георги Арабаджиев, изпълняващ длъжността главен секретар на МВР, цитиран от "Фокус".

"Правим всички възможно, всеки сигнал се проверя задълбочено, за да можем да намалим терористичната заплаха", подчерта Арабаджиев.

"Необходимо да не притъпяваме бдителността си, да уведомяваме навреме органите на реда", подчерта той и призова гражданите да подават сигнали на тел. 112 или на телефона на Националния контратерористичен център 814 70 70 – когато забележат съмнително поведение на лице, съмнителен багаж и други подобни случаи.

"На местата където ще има голямо струпване на хора, като търговски центрове, базари, обекти на пътната инфраструктура, метростанции, жп автогари, летища – ще има засилено полицейско присъствие. При необходимост ще се извършват физически проверки", каза още главен комисар Георги Арабаджиев.

 По думите му по време на Великденските празници ще бъдат ангажирани достатъчно полицейски служители, за да се осигури спокойното отбелязва на празниците.

Сподели:

Коментари (0)

Земеделският министър: Където бръкнем, виждаме надписване на пари

Земеделският министър: Където бръкнем, виждаме надписване на пари

Той даде пример с хора, които са броили трупове на животни и са получавали по 3 000 лв. на ден

Плевнелиев: Когато премиерът каже „а“, трябва да каже и „б“ –„плаши“, но кой е този, който заплашва

Плевнелиев: Когато премиерът каже „а“, трябва да каже и „б“ –„плаши“, но кой е този, който заплашва

По думите на президента на България от 2012 до 2017 г., присъствието ни в Съвета за мир е получил външни оценки от различни страни, че България е била умната да влезе там. Когато сме между 2 сфери на влияние и едната е руската, това е правилното решение, смята той.

ВСС решава за назначаването на временно и.ф. главен прокурор

ВСС решава за назначаването на временно и.ф. главен прокурор

В своите мотиви правосъдният министър Андрей Янкулов посочва, че от 21 юли 2025 Борислав Сарафов не е легитимен изпълняващ функциите главен прокурор, защото тогава е изтекъл шестмесечният срок от влизане в сила на законовите промени