1 Юли, 2026

Н. Димов: Натискът върху ВСС не е политически, а морален

Н. Димов: Натискът върху ВСС не е политически, а морален

"Интересно е кой седи зад гърба на Лозан Панов, който си позволява да атакува директно министър-председателят на България. Преди година, когато той беше в процедура на избор за шеф на ВКС, видяхме, че той по-скоро е плашлив човек, а сега се държи много по-различно. Отговорът на този въпрос ще ни даде отговор и на въпроса кой се опитва да се дестабилизира държавата", заяви пред БНТ Нено Димов, председател на Института за дясна политика.

Той коментира и темата за неспиращите скандали в съдебната система.

"Реакцията на Висшия съдебен съвет е нормална и беше ясно, че няма да подадат оставка. Натискът върху ВСС не е политически, а морален. Аз си представям какво щеше да стане, ако Министерски съвет беше извикал някой висш магистрат на изслушване", коментира той. 

"На всички е ясно, че не партии и политици управляват България. България се управлява от 100 човека. точно поради тази причина във всички сфери на живота има тежки зависимости. същото важи и за съдебната система. Дори и да се беше сменил ВСС, нямаше да се променят кой знае колко нещата. За последните 25 години в България така и не се случи преход", категоричен беше Георгиев. 

Сподели:
 От днес жега и в цените! Парното поскъпва средно с 4.54%,  токът с 3

От днес жега и в цените! Парното поскъпва средно с 4.54%, токът с 3

В ценовите заявления всички дружества поискаха значително по-голямо увеличение на цената на топлинната си енергия

Нов протест срещу политиката на Румен Радев - на 3 юли

Нов протест срещу политиката на Румен Радев - на 3 юли

"От една страна закриваме бъдещето на страната -  това са децата, а, от друга страна, закриваме миналото, тоест досиетата"

България, Румъния и Турция със съвместна мисия по защита на критичната подводна инфраструктура в Черно море

България, Румъния и Турция със съвместна мисия по защита на критичната подводна инфраструктура в Черно море

Групата ще изпълнява и наблюдение и разузнаване в зоната на операцията, е основна цел недопускане на умишлени посегателства срещу критична инфраструктура, чието увреждане може да засегне националната сигурност и икономическите интереси на трите държави

Коментари (0)