1 Май, 2026

Н.Младенов: Обявихме резултатите в интерес на нашата сигурност

Н.Младенов: Обявихме резултатите в интерес на нашата сигурност

Така вътрешният министър Николай Младенов обоснова представната от вътрешния министър Цветанов информация за атентата в Сарафово по време на Консултативния съвет при президента. 

Той обясни, че предстои да се започнат няколко процедури за съдебно сътрудничество с Ливан, както и с Канада и с Австралия, за да се получат още данни, които са особено важни преди да приключи разследването. Младенов подчерта, че то се води от българската страна изцяло в сътрудничество с партньорските служби и е абсолютен пример за начина, по който трябва да се работи, когато има заплаха за националната сигурност, защото това ни прави по-защитени от опитите терористи да отправят заплахи, убеден е Младенов.

Не бихме си позволили подобна формулировка, ако нямаме достатъчно данни, изтъкна външният министър и добави: Фактът, че получихме подкрепата на нашите изявление от съюзниците ни от двете страни на океана е показателен и напомни, че ливанската страна е заявила готовност да сътрудничи.

Никой Младенов опроверга тезата, че е бил оказан натиск върху България. 

До тези решения стигнахме сами. Трябва да имаме малко повече уважение към собствената си държава, когато се взимат решения. Освен това ние сме част от НАТО и ЕС и никой не ни натиска. Натискът отвън беше по-скоро да не се назовават данните, да не се оповестяват. А когато има подобен инцидент, всички трябва да се обединим, призова Младенов.

Той е убеден, че на всички трябва да бъде ясно, че ако някой иска да атакува Европа, това няма да се случи. 

Ние трябва да предприемаме общи действия на ниво Европа, макар, че дискусията няма да е лесна, убеден е Николай Младенов. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Костадинов се вживя в борец за истината: Ще бъдем острието в парламента

Костадинов се вживя в борец за истината: Ще бъдем острието в парламента

Лидерът на "Възраждане" направи анализ какво е различното в новия парламент и кои са техните приоритети

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Според него заявката на ГЕРБ за „конструктивна опозиция“ означава подкрепа за част от управленските решения, което размива още политическите линии

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Недопустимо в 21 век у нас да има толкова много "работещи бедни", казва Илияна Йотова, чието служебно правителство постигна за април инфлация от 6%