"У мен остава усещането, че някой направлява тези групи хора", коментира посланикът на България в Турция Надежда Нейнски новината за хилядите бежанци, минали македоно-сръбската граница и опасността този бежански поток да се прехвърли и у нас.
"Утре бежанците могат да стигнат и до нашата граница. България като член на ЕС трябва да постави много остро въпроса. Не е по силата на една държава да се справи с този огромен бежански поток", смята Нейнски.
Нейнски отказа да се ангажира с прогнози за местните избори, изтъквайки факта, че те са много по-различни от парламентарните.
Тя обаче загатна за възможна коалиция между ГЕРБ и ДПС, тъй като според нея има сближаване между двете формации.
Още от България
Кандидатите за длъжности с висок корупционен риск ще се явяват на тест за почтеност
На извънредно заседание на парламента утре предстои промените в Закона за държавния служител да бъдат гласувани на второ четене
Надежда Йорданова: Отсъствието на България от "Коалиция на желаещите" ни поставя в ъгъла
Среща на върха на "Коалицията на желаещите" в подкрепа на Украйна ще се проведе днес в хибриден формат - присъствено в Киев и чрез видеовръзка
БАБХ иззе над 430 кг животински продукти без документи на ГКПП „Капитан Андреево“
Проверката е извършена заедно със служители на Агенция „Митници“. За пореден път в автобус с турска регистрация са констатирани 210 кг овча лой.