27 Декември, 2025

На 18-ия ден гражданите изпяха песен за падането на БСП

На 18-ия  ден гражданите изпяха песен за падането на БСП

 

Протестиращите свирят със свирки, освиркват правителството, скандират „оставка". Недоволните граждани развяват плакати с надписи: „Атака се прецака - само Болен от парите е доволен", „Свобода или СССР", „Парламент - досега тикви, сега мишоци".

Един от протестиращите  кафез, в който е закачена снимката на Сергей Станишев. В района дойдоха полицаи с жилетки „антиконфликт".

Част от протестиращите поеха по традиционния маршрут и отново окупираха Орлов мост.  Този път хит на протеста е специално измислената песен - „Когато падне БСП, не искам аз да съм отдолу, за да не падне върху мен”. Към тях се присъединяват все повече хора, които идват от различни посоки на столицата. Очаква след това протестиращите да се отправят към Моста на влюбените при НДК.

Между 18 и 19 часа на пилоните на Двореца бе проведен контрамитинг в защита на кабинета „Орешарски”.

И тази вечер има засилено полицейско присъствие, което следи за реда и сигурността в София.

 

Сподели:

Коментари (0)

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението  беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

В своето изказване той представи актуалната политическа обстановка в страната и подчерта, че участието на БСП в управлението е било водено от ясни принципи и отговорност към обществото.