25 Март, 2025

На Байрама Дал плътно до вицето на Турция, ДПС го бойкотира

На Байрама Дал плътно до вицето на Турция, ДПС го бойкотира

 

Официалните гости пристигнаха в  Кърджали, където бяха посрещнати от председателя на Висшия съвет на мюсюлманите в България Шабан Али Мехмед, районният мюфтия Бейхан Мехмед, както и от местния актив на НПСД. На срещата в джамията обаче не присъства нито един представител на местната структура на ДПС, както и общинската и областната управи. 

Запитан дали отсъствието е някакъв бойкот, общинският лидер на ДПС и зам.-кмет на града Мухарем Мухарем завоалирано обясни, че никой от местните власти не е получавал покана и съобщение за височайшата визита.

Касим Дал уточни, че пътува с вицепремиерската свита в качеството си на представител на групата за българо-турско сътрудничество при парламента. Нито един български депутат обаче не се появи в джамията в Кърджали, докато с турската делегация имаше шест от МЕДЖЛИСА.

Придружаващите Боздаг правителствени журналисти от Анкара посочиха, че никъде при посещенията в етнически смесените райони хора от ДПС или от общинските власти не са присъствали на срещите с Боздаг.

Отцепникът от ДПС Касим Дал отказа да разговаря с медиите под предлог, че днес е празник.

За разлика от него официалният лидер на партията Корман Исмаилов се разприказва и в отговор на въпрос заяви, че не съжалява за снимката си с турския премиер Ердоган, разпространявана за предизборната кампания. Според него това било доказателство, че Турция действително подкрепя новия партиен проект в България.

Бекир Боздаг категорично отказа да отговаря на въпросите на журналистите в Кърджали чрез съветника си за медиите. След 45 минути престой делегацията се отправи към Момчилград на посещение в Средното духовно мюсюлманско училище.

Боздаг подари Коран на джамийското настоятелство, а той получи необичаен подарък - голяма снимка на Историческия музей в Кърджали.

За уникалната сграда, която е вакъфски имот, в Окръжния съд в Кърджали е заведено дело от Мюсюлманското вероизповедание.

Сподели:
ГЕРБ: Заставаме зад Киселова, ще подкрепим  и ИТН за възстановяване на групата на МЕЧ

ГЕРБ: Заставаме зад Киселова, ще подкрепим и ИТН за възстановяване на групата на МЕЧ

Радостин Василев не е достоен да бъде заместник-председател на Народното събрание

ИТН внася проекторешение за възстановяване на групата на МЕЧ

ИТН внася проекторешение за възстановяване на групата на МЕЧ

"Независимо от различията, моралът е над закона."

Киселова: МЕЧ имаха комфорта и толеранса от моя страна да запазят групата си в НС

Киселова: МЕЧ имаха комфорта и толеранса от моя страна да запазят групата си в НС

"Единственият натиск, на който си позволявам да бъда положена, е натискът от експертите, които са за спазването на закона. Нямам притеснение от това какви разговори съм водила с депутати и партийни лидери. Недопустимо е един народен представител да нарушава Конституцията, а именно да бъде записван и фотографиран без неговото съгласие."