Данъчните инспектори вече са униформи. Целта е да се избегне анонимността на инспекторите, защото няма какво да крият, съобщиха от Националната агенция по приходите (НАП) в четвъртък.
Проверяващите търговските обекти вече са облечени с дрехи, носещи означенията на НАП. Те са със сини тениски с надписи на български и английски и логото на приходната агенция.
Инспекторите от звеното за фискален контрол, което следи движението на рискови стоки по границите и вътрешността на страната, също са облечени в униформи, носещи графичните символи на НАП. Те имат и палка, подобна на полицейската, на която обаче пише НАП. С нея ще спират товарни автомобили при съмнения за превоз на рискови стоки.
Автомобилите на фискалните агенти също са обозначени с надписи на приходното ведомство.
"Новият външен вид на екипите ни е част от идеята да избегнем анонимността. Искаме контролните ни органи да са видими и разпознаваеми за всеки гражданин, защото нямаме какво да крием", коментира новия външен вид на подчинените си Галя Димитрова, заместник-изпълнителен директор на НАП,.
В последно време приходната агенция непрекъснато е в устата на премиера заради постигнатите добри резултати от преизпълнението на постъпленията в държавния бюджет.
Още от България
И 13-ият пореден кораб със слънчоглед от Аржентина е с наднормени пестициди
Българската агенция по безопасност на храните установи наличие на активните вещества пиримифос-метил, малатион и делтаметрин
Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“
На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария