26 Февруари, 2026

Над 200 са рисковите язовири в страната

Над 200 са рисковите язовири в страната

"Рисковите язовири в страната преди очакваното обилно снеготопене са малко повече от 200", съобщи директорът на Главна дирекция "Язовири" в Държавната агенция за метрологичен и технически надзор Йордан Кюмюрджиев:

"Това, че са рискови, не означава, че те са в предаварийно състояние, има някакви неизправности. Тези, които наистина са зле, те са около 30 броя, за тях има дадени предписания, тези язовири въобще да не задържат водата. Тези предписания за язовирите, които са технически неизправни, се спазват".

"Проверени са около 5 000 от общо 5 400 язовира", посочи още Кюмюрджиев.

На част от тях са установени дребни проблеми като неизправни кранове и повредени преливници. 

Сподели:

Коментари (0)

Янкулов за обвинението към Теодора Георгиева: Нов тежък удар върху имиджа на българското правосъдие

Янкулов за обвинението към Теодора Георгиева: Нов тежък удар върху имиджа на българското правосъдие

Андрей Янкулов за Теодора Георгиева: Поредният тежък удар върху имиджа на българското правосъдие

ВСС заседава по назначението на временно и.ф. главен прокурор

ВСС заседава по назначението на временно и.ф. главен прокурор

"Моето убеждение е, че временно изпълняващият функциите на главен прокурор стои много по-близо като фигура до титулярния, отколкото до който и да е друг административен ръководител, именно поради обема власт и правомощията, които упражнява", заяви служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов

Протест пред  ВСС:  Освободете съдебната власт от Борислав Сарафов

Протест пред ВСС: Освободете съдебната власт от Борислав Сарафов

Докато кадровиците обсъждат евентуалната му смяна, под прозорците на сградата се провежда протест на "Правосъдие за всеки"