19 Юни, 2026

Над 3500 искания за СРС-та през 2014 година

Над 3500 искания за СРС-та през 2014 година

"Над 3500 искания за СРС-та са отправени към СГС за 2014-та година", съобщи председателят на Върховния касационен съд ВКС Лозан Панов, след работна среща за проблемите при използването на специални разузнавателни средства.

"Още днес на ВСС има предложение изпълняващият длъжността председател на СГС да бъде посочен и определен заместник, който да се занимава само с тези проблеми – СРС-тата. Защо? Защото над 3500 искания са отправени именно до този съд. Това е едно голямо число от искания, те изискват допълнително време, запознаване с материалите. Очевидна е необходимостта от компетентен съдия, който познава проблематиката и да се занимава с всеки конкретен случай", обясни Панов.

Относно това каква част от тези искания не са уважени, Панов отговори: 

"Общата констатация, която направихме с колегите на среща с окръжните и апелативните съдии е, че в сравнение с миналата година – 2014 исканията са намелели като брой, но като число разрешени е много по-голям отколкото исканията, които не са разрешени".

Сподели:
Слънце с чисто небе, следобед облаци на запад, дъжд с гръмотевици по планините

Слънце с чисто небе, следобед облаци на запад, дъжд с гръмотевици по планините

Максималните температури - предимно между 26° и 31°, в София – около 27°, по Черноморието - 23° и 25°. Температура на морската вода е от 18° по северното крайбрежие до 23° на места по южното.

Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата

Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата

"Твърденията за склоняване на свидетели и фабрикуване на сигнали не са просто върхът на политическото лицемерие, а са чиста форма на психологическа пародия",

Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви

Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви

Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър

Коментари (0)