30 Април, 2026

Нагло: В 50-ия ден на протестите депутатите се стягат за ваканция

Нагло: В 50-ия ден на протестите депутатите се стягат за ваканция

Вместо това обаче депутатите възнамеряват ударно да се трудят в последния им работен ден преди летната отпуска. В програмата му ще отпадне традиционния петъчен парламентарен контрол заради натоварената законодателна програма.

В пленарното заседание, което стартира точно в 9 часа, ако има кворум, народните представители ще работят по следната програма - Второ гласуване на законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния бюджет на Република България за 2013 г. ; Второ гласуване на законопроект за изменение и допълнение на Наказателно-процесуалния кодекс; Ново обсъждане на Закона за изменение и допълнение на Закона за специалните разузнавателни средства, приет от Народното събрание и върнат за ново обсъждане от Президента; Проекти за решения за попълване на състава и промени в постоянни комисии на Народното събрание; Проекти за решения за избиране на постоянни делегации на Народното събрание; Второ гласуване на законопроект за изменение на Закона за публичност на имуществото на лица, заемащи висши държавни, обществени и други длъжности в публичния и частния сектор; Доклад за състоянието на енергетиката в Република България ; Доклад за извършената дейност от Комисията за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси през 2012 г.

Ще се проведат и заседания на комисиите по земеделието и храните и вътрешна сигурност и обществен ред.

И докато народните избраници коват законодателните казуси, друга Фейсбук инициатива призовава всички да отидат на работа с автомобил, украсен с българското знаме. Идеята е да бъде обиколен охранявания периметър около Народното събрание между 15.00 и 18.00 часа. Предвиденият маршрут е от паметника на Васил Левски по булевард "Левски" към Спортната палата, "Гурко", "Алабин" до Съдебната палата, по булевард "Витоша" към "Шератон", по площад "Независимост" към Министерски съвет, по булевард "Княз Александър Дондуков" до булевард "Васил Левски" и обратно към паметника Левски, съобщава БНТ.

Вчера недоволните поискаха от президента Росен Плевнелиев да наложи вето върху промените в Закона за държавния бюджет за 2013 година.

В събота започва нова протестна инициатива - поход до морето. Част от протестиращите планират да тръгнат от площад "Независимост" и за десетина дни до стигнат до резиденцията в „Евксиноград", минавайки през Пловдив, Стара Загора, Бургас и Варна.

Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.