17 Януари, 2026

Направили Дянков ректор, докато разпускал на Черно море

Направили Дянков ректор, докато разпускал на Черно море

Тогава бях със семейството си на Черно море и отговорих: "Добре, на път от САЩ за България ще намина през Москва. Отидох, поговорихме с членове на борда, с преподаватели. Мнозина познавах, но никога не съм бил в самото училище". 

Това разказва бившият вицепремиер и финансов министър Симеон Дянков в интервю за руското списание "Денги". 

Преди месец той бе избран за ректор на руския ВУЗ. Дянков го поставя в петицата на най-добрите в Европа. И заявява, че неговата цел като ректор е до 3 години да го превърне в най-доброто извън САЩ. 

Бившият вицепремиер оценява като недостатък в класацията на Световната банка Doing Business, че е насочена към правителствата, а не към бизнеса. Както и това, че тя не включва в оценката си корупцията. Но добавя, че засега няма обективна методика за нейното измерване.

 

Сподели:

Коментари (0)

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

В Северна България температурите остават отрицателни през целия ден. Жълт код за ниски температури е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, Добрич и Варна.

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."