26 Февруари, 2026

Напрежение в Реформаторския блок - не могат да се разберат за кметовете си

Напрежение в Реформаторския блок - не могат да се разберат за кметовете си

Има напрежение сред реформаторите и за това призна вчера шефът на предизборния щаб и съпредседател на групата Найден Зеленогорски. Той каза, че ако до 20 юли няма споразумение между партиите в коалицията за общо участие на Реформаторския блок на местния вот, ще хвърли оставка като шеф на предизборния щаб. Мотивът му е, че не е свикнал да губи.

Острата си позиция Зеленогорски изразил и на заседанието на групата във вторник късно вечерта. За трета поредна седмица Радан Кънев не присъства, а колегите му не знаят къде е. Лидерът на „Народна партия свобода и достойнство“

Корман Исмаилов заявил, че е упълномощен да подпише споразумение за общо явяване на изборите, но ДСБ и СДС все отлагали решението.

„Мен това ме притеснява. По-добре да ударя камбаната навреме, отколкото после след бурята да видим какви са щетите. Няма противоборство, но е необходимо повече време за дискусия. Имаме вече кандидатури в 1/3 от областните центрове, но нямаме в останалите“, каза Зеленогорски.

Проблемът е, че хората на Кунева искат да издигнат кандидат-кметове навсякъде, а хората на Радан Кънев били склонни да се договарят с ГЕРБ на места, твърдят запознати, цитирани от "Преса". Пример за това е Бургас, където ДСБ не искали да излизат срещу Димитър Николов. В София скоро ще има развръзка, каза Зеленогорски. Вили Лилков ще бъде кандидат, а Прошко Прошков ще води листата. РБ ще подкрепи кметовете на Кюстендил и Монтана. Съгласие за кмет има в Добрич, Благоевград, Плевен.

Във Видин обаче спорят човекът на ДБГ и на ДСБ. В Пловдив също е неясно положението.

„Реформаторският блок няма да се разпадане - дори аз да не съм началник на предизборния щаб. Това не означава, че няма да работя за блока и за изборите“, каза Зеленогорски.

Шефът на групата на ГЕРБ Цветан Цветанов заяви пред „Преса“, че категорично не водят тайни преговори с хората на Радан Кънев. Не поемали никакви ангажименти към формациите от РБ, но били доволни, ако техните кметове получат по-широка подкрепа по места.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Протестиращите искат "правосъдие за всеки и правосъдие навреме" - "в конкретен срок, а не в разумен"