27 Април, 2026

Насрочиха делото срещу Огнян Донев за 29 януари

Насрочиха делото срещу Огнян Донев за 29 януари

Съдия Даниела Борисова от Софийския градски съд (СГС) е насрочила за 29 януари делото за данъчни престъпления срещу Огнян Донев, съобщиха от съда. Пред "Правен свят" от там са пояснили, че ще бъдат изслушани страните и ако бъде поддържано, ще се произнесе по искането за отвод, което прокуратурата направи в края на миналата година.

От обвинението поискаха отвода на съдия Борисова, като един от мотивите беше именно забавянето на насрочването на процеса.

Обвиненията срещу Донев и изпълнителния директор на "Телсо" АД Борис Борисов бяха повдигнати през 2012 г., а на 30 юли м.г. делото беше внесено в съда. На 30 октомври съдия Борисова го върна на прокуратурата заради съществени нарушения, допуснати от прокуратурата, но на 30 ноември Софийският апелативен съд отмени определението ѝ, като прецени, че макар и да има допуснати нарушения, те не са съществени и могат да бъдат отстранени, без делото да се връща в прокуратурата, припомня изданието.

Обвиненията срещу Донев са за укриване на данъци за близо 63 млн. лева, а срещу Борис Борисов за близо 7,5 млн. лева.  

Сподели:

Коментари (0)

Слънце, почти ясно небе и слаб вятър, затопля се

Слънце, почти ясно небе и слаб вятър, затопля се

Максималните температури достигат между 15° и 20°, в югозападните райони малко по-високи, в София - около 17°

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Една от гилзите поначало е липсвала - намерена е сега, след стопяването на снега

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

"Можем да си сътрудничим в парламента с “Прогресивна България”, разполагаща с мнозинство от 131 гласа, по избора на ВСС и Инспекторат на ВСС и по Закона за съдебната власт"