8 Март, 2026

Найден Зеленогорски: Няма опасност ДПС да ни смени в управлението на страната

Найден Зеленогорски: Няма опасност ДПС да ни смени в управлението на страната

"Европроучвания показват, че 24% от вота у нас е купен, с което се нарушава държавността". Това заяви депутатът от Реформаторския блок Найден Зеленогорски по повод законопроекта на десницата хора, които купуват гласове, да бъдат наказвани с до 20 години затвор .

Той даде пример с държави като САЩ, Германия и Великобритания, където подобни драконовски мерки имат ефект за запазването на държавността. Реформаторите предлагат хората, които са си дали гласа срещу пари, да бъдат декриминализирани, тъй като ги е страх да свидетелстват, защото фактически също са част от порочните схеми. 

По повод глаясуването на съдебната система в парламента, Зеленогорски е спокоен за бъдещето на управляващата коалиция и не се притеснява Реформаторският блок да бъде изместен в нея от ДПС. За работното посещение на Радан Кънев в САЩ по време на гласуването на референдума в Народното събрание, депутатът коментира, че не е трябвало през последните дни преди ваканцията да се обсъждат толкова тежки и важни закони - за антикорупцията, за нов омбудсман, за референдум и за подуправители на БНБ. Зеленогорски подчерта, че Реформаторският блок е стабилен и действа на принципа "единни в мнозинството". Той се пошегува, че опонентите на десницата говорят за разпад на коалицията още преди създаването й.

Сподели:

Коментари (0)

Отново слънчево и топло за сезона

Отново слънчево и топло за сезона

Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в София – около 14°

Иранският посланик у нас: Няма риск за България, тя не е цел

Иранският посланик у нас: Няма риск за България, тя не е цел

Иран няма да се предаде под натиска на САЩ и Израел, винаги сме изразявали съжаление, че американски военни бази се намират на територия на приятелски държави

МВР e установило кой стои зад дрона, затворил летището в София

МВР e установило кой стои зад дрона, затворил летището в София

Оказа се, че любител фотограф е снимал излитането и кацането на самолети, доброволно е предал техниката си