България
Найден Зеленогорски: Значителна част от уж "напусналите" ДБГ не знаеха, че са подавали заявления
Има внесени заявления, които явно са фалшиви, заяви бившият кмет на Плевен
Ако корабът има пробойна, по-добре да спасим кораба и да запушим пробойната, отколкото да го напуснем с първата спасителна лодка, каза в "Тази сутрин" на БТВ Найден Зеленогорски по повод напусналите ДБГ. "Говори се за много напуснали партията. Това няма нищо общо с истината. Оказа се, че значителна част от хората, които уж са напуснали партията, не знаеха, че са подавали заявления за напускане. Има внесени заявления, които явно са фалшиви, защото подписите под тях нямат нищо общо с подписите под заявленията за членство в партията. Ако става дума за напуснали - те са около 15-20 души", обясни Зеленогорски.
Според него, по-висока политическа отговорност от тази, която е поета в РБ и ДБГ, няма в друга партия. "Цялото ръководство на Реформаторския блок и на ДБГ подадохме оставката. Не разбирам недоволството на Настимир Ананиев и Антони Тренчев. Сега трябва да се дава, за да можем да продължим напред. След изборите си тръгнахме всички и сега сме ръководство в оставка. В другите партии имаше само напускане на даден лидер, а ние си тръгнахме абсолютно всички", категоричен беше той.
Той увери, че РБ продължава да функционира. "Трябва да постигнем единодействие на десницата. Каним колегите от "Нова Република" и "Да, България", за да обсъдим внесения законопроект за мажоритарната изборна система. Нямам намерение да се кандидатирам отново за ръководен пост в ДБГ. Меглена Кунева също. Трябва да се даде път на младите, а ние можем само да помагаме", каза още Зеленогорски.
Фактор
Според него, по-висока политическа отговорност от тази, която е поета в РБ и ДБГ, няма в друга партия. "Цялото ръководство на Реформаторския блок и на ДБГ подадохме оставката. Не разбирам недоволството на Настимир Ананиев и Антони Тренчев. Сега трябва да се дава, за да можем да продължим напред. След изборите си тръгнахме всички и сега сме ръководство в оставка. В другите партии имаше само напускане на даден лидер, а ние си тръгнахме абсолютно всички", категоричен беше той.
Той увери, че РБ продължава да функционира. "Трябва да постигнем единодействие на десницата. Каним колегите от "Нова Република" и "Да, България", за да обсъдим внесения законопроект за мажоритарната изборна система. Нямам намерение да се кандидатирам отново за ръководен пост в ДБГ. Меглена Кунева също. Трябва да се даде път на младите, а ние можем само да помагаме", каза още Зеленогорски.
Още от България
Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас
Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси
Военна техника се движи по пътищата на страната
По републиканската пътна мрежа ще преминат автоколони с военнослужещи и военна техника от въоръжените сили на Република Франция и от въоръжените сили на Полша за участие в учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“
Слънчево и горещо, на места с краткотрайни валежи
Ще духа слаб, в Източна България и умерен вятър от изток-североизток, термометрите ще показват между 31° и 36°, в София - около 31°