Никога не съм твърдял и не твърдя, че има нарушаване на въздушното пространство на България. Това заяви пред журналисти министърът на отбраната Ангел Найденов, съобщи „Фокус”.
„В рамките на няколко месеца имаме близо 30 случая, при които има полети и привеждане в по-висока степен на готовност на дежурните изтребители, което си заслужава да подхождаме много внимателно.
Става дума за полети, които са на границата до българското въздушно пространство”, допълни Найденов.
По думите му, появата на подобни самолети предизвиква реакцията на Центъра за въздушен суверенитет на НАТО, чрез който се отдават заповеди за привеждането на българските военно-въздушни сили в необходимата степен на готовност и когато е необходимо, да летят.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“