"Взехме решение да гласуваме против Румен Радев, тъй като познаваме неговата работа", каза пред БНТ лидерът на БЗНС и министър на отбраната Николай Ненчев.
"През последната година Радев имаше доста безотговорни действия, които много силно ме безпокоят. Той отказа да спази решение на Народното събрание и решение на НАТО, което ме накара да се замисля дали въобще има намерение да спазва законодателството. В процеса на работа разбрахме, че този човек се води от емоции, а това в в политиката и в живота като цяло не е полезно", заяви Ненчев.
Ненчев посочи, че на вчерашната среща Цецка Цачева ясно е формулирала ценностите си и те са главно свързани с това, че страната трябва да остане в евроатлантическата общност и да не бъде хвърляна в хаос.
Още от България
Огнян Минчев за "Боташ": Целта на Турция е да всмуче България в своята инфраструктура на енергийни коридори
От потенциален хъб за разпределение на енергоресурси България може да се превърне в една безлична територия, която се явява географско продължение на турския енергиен хъб
Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава
"Вярвам, че сред младите хора, които се включиха в “Академията” в Ловеч, са бъдещите кметове, общински съветници, народни представители, експерти, лидери"
Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"
Петрова заяви, че механизмът за изплащането им трябва да бъде разработен през следващите 15 месеца, но не даде канкретина по темата