3 Август, 2026

Нетаняху: “Хизбулла” стои зад атентата в Сарафово

Нетаняху: “Хизбулла” стои зад атентата в Сарафово

„Израел разполага с категорични данни, че зад атентата в Сарафово стои Хизбулла". Това заяви Нетаняху на съвместна пресконференция с българския министър-председател Бойко Борисов. 

„Това е атака, планирана за друга държава, срещу туристи и знаем, че това е „Хизбулла", с които Иран работи отблизо, допълни  още израелският премиер.

Бойко Борисов обаче заяви, че продължава работата на службите за установяването на извършителите на терористичния акт и засега не разполагаме с достатъчно информация, за да кажем кои са те.

„Категорично казах на премиера Нетаняху, че винаги бихме застанали срещу всеки терорист, тероризъм или държава, която произвежда терор, стига да имаме достатъчно доказателства. В момента ние ги нямаме, затова продължаваме много усилено да работим по разследването с всички служби, които могат да допринесат за това", добави той.

„Работим много близко с Израел, Съединените щати, Великобритания. Израелските служби са с доста големи възможности, нашите партньори - също. Ние имаме извършителя, неговото лице, пръстови отпечатъци, ДНК- профил и службите трябва да поработят много добре и ние да знаем - кой е той и откъде е дошъл. По този начин ще можем да разгадаем и цялата схема", каза премиерът.

„Има разлика между информацията, която имаме и държим, и това, което казваме, защото би застрашило източниците на нашата информация", каза в коментар премиерът на Израел Бенямин Нетаняху.

 

Сподели:
8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода

8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода

От там добавят, че дейностите са част от програмата за профилактика на основните съоръжения и са насочени към поддържане и повишаване на сигурността и ефективността на топлоснабдяването.

БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“

БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“

Цената на монетата при пускане в обращение е 132 евро (258.17 лева). Тиражът ѝ е 5 хиляди броя и ще може да бъде закупена от 3 август, понеделник.

Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм 

Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм 

Лидерът на БСП подскачаше на Бузлуджа в подкрепа на Илияна Йотова, но нейния патрон Радев закопа столетницата под бариера

Коментари (0)