23 Май, 2026

НФСБ издигна племенник на Вазов за шеф на БНБ

НФСБ издигна племенник на Вазов за шеф на БНБ

Патриотичния фронт предложи Григорий Вазов за управител на Българска народна банка. Това беше обявено в парламента от председателя на парламентарната група на Патриотичния фронт Валери Симеонов. Той аргументира предложението си с думите: „Човек с безспорен авторитет, автор на редица книги и учебници. Известен и уважаван заради своите принципи и морал”. По-рано днес стана ясно, че само парламентарните групи и независимите кандидати могат да издигат кандидати за гуверньор на БНБ. Доц. д-р Григорий Вазов е ректор на Висшето училище по застраховане и финанси. Той започва академичната си кариера през 1976 година като асистент в катедра „Финанси и креди” на СА „Д.Ценов” в Свищов. Изпълнява длъжността декан на Финансово-счетоводния факултет на УНСС. От 1991-1994 заема постовете съветник на министъра и зам.-министър в Министерството на промишлеността, търговията и услугите. Бил е член на СД на Международната банка за икономическо сътрудничество и на Международната инвестиционна банка. Вазов е потомък на Иван Вазов - внук е на д-р Кирил Вазов, който е брат на патриарха на българската литература.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Принципни компромиси с Путин отварят вратата за руска експанзия в Европа

Огнян Минчев: Принципни компромиси с Путин отварят вратата за руска експанзия в Европа

Берлин дава възможност на София да заеме по-нюансирана позиция, отчитаща реалните обстоятелства и отговорности на страните, замесени в конфликта

Йотова отмени визитата си в Априлци заради бедственото положение след пороите

Йотова отмени визитата си в Априлци заради бедственото положение след пороите

Обикновено в случаи на бедствия държавниците по света отиват по спешност на място, а не отменят вече планирани посещения

Нанков: Положението в голяма част от област Ловеч е тревожно, отнесени са два пешеходни моста в Априлци

Нанков: Положението в голяма част от област Ловеч е тревожно, отнесени са два пешеходни моста в Априлци

Съоръжението в кв. “Острец” не пострада единствено благодарение на факта, че бе укрепено в мандата на кабинета “Желязков”