Зам.-председателят на Народното събрание и депутат от ДПС Нигяр Джафер, категорично заяви пред БНТ, че ДПС няма да подкрепя правителство, в което участват крайни националисти. Те ще подкрепят единствено предложения, които са близки до тяхната програма.
„ДПС се позиционира на принципна основа, на принципно място. Защото защитаваме позиции, които защитаваме винаги, независимо дали сме в управлението или в опозицията. За на основната насока и цел е защита на евроатлантизма и това, че България е част от ЕС и НАТО“, каза депутатът от ДПС.
„Нека не забравяме, че едно депутатско място ни дели от третата политическа сила. Формално сме на четвърта позиция. ДПС плати политическа цена за отстояване на едни позиции, въпреки огромния натиск и агресия приложени в тази кампания. Ние имаме принципи, които отстояваме от 27 години и ще продължаваме да го правим. Този път поставихме нови акценти – борба с бедността и демографските проблеми. Вярно е, че много партии разписаха подобни мерки, но при нас конкретно ние казахме, че ще отстояваме това инвеститорите в България да се чувстват комфортно. Ще защитаваме дребния и среден бизнес, и то местен бизнес, по места , по райони, за да може да се създават работни места. Държавата не може да разкрива работни места, някои трябва да се разделят с тези илюзии и разбирания от преди много години. Сериозна реформа в здравеопазването и достъп до качествено образование на всички.“
Тя категорично заяви, че няма да подкрепят правителството, но ще подкрепят предложения, които са близки до програмата им.
Ние ще подкрепяме за предложения, които са близки до нашата програма. Няма да подкрепим правителството, защото това ще бъде правителство, не на ценностна основа, а аритметично мнозинство, което прави някакъв сбор от хора. Казали сме, че няма да приемем в него да участват крайни националисти. Днес когато Европа се обяви категорично против националистическите и популистки формации, в България, при това при предстоящо председателство на ЕС, отиваме към правителство, което е подкрепено от националистически формации. Това противоречи на нашите разбирания, заяви Джефер.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя