7 Декември, 2025

Николай, който издаде бащата на Ани - под полицейски контрол

Николай, който издаде бащата на Ани - под полицейски контрол

Приятелят на Станислав Бакърджиев - Николай, който издаде бащата - убиец на малката Ани, е под постоянен контрол на полицията в Габрово, за да не избяга в чужбина. Той няма статут на защитен свидетел, засега не е разпитван пред съдия и няма основания да бъде задържан у нас, казаха от окръжната прокуратура в Габрово. “Ако гръцките власти преценят, че доказателствата са насочени към него, те трябва да поискат неговата екстрадиция с европейска заповед за арест”, обясни наблюдаващият прокурор Милчо Генджов във връзка с появилите се изявления на Станислав и жена му Димитрина, че той е замесен в зверството.

Николай, който е от дряновско село, в последните месеци е отсядал и живял често в апартамента на Станислав в Атина. Една вечер, след като се надрусали, извергът му споделил как разфасовал и сварил дъщеря си, за да прикрие следите си. Вместо да мълчи, Николай се прибрал у нас и разказал в полицията страшната тайна. След задържането на Станислав в Гърция окръжната прокуратура в Габрово започна паралелно разследване за убийството на 4-годишната Ани в Атина. Работата на българските разследващи обаче изцяло зависи от напредъка при събиране на доказателства от гръцките власти. Вече е поискана кореспонденция с тамошните разследващи чрез Министерство на правосъдието. Чакат се указания от международния отдел на ВКП и засега не са разпитвани други близки и приятели на Станислав от Дряново, където е живял и гостувал за последно м.г.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”