16 Юни, 2026

Николай Нанков подаде оставка като депутат

Николай Нанков подаде оставка като депутат
Николай Нанков

Николай Нанков е подал оставка като народен представител, съобщи Нова телевизия.

Бившият министър на регионалното развитие и благоустройството се върна в Народното събрание като депутат от групата на ГЕРБ, след като освободи министерския пост заради тежката катастрофа край Своге, отнела живота на 20 души.

Постът му наследи доскорошният народен представител от партията Петя Аврамова, а заради катастрофата заедно с Нанков си тръгнаха министрите на вътрешните работи и транспорта Валентин Радев и Ивайло Московски.

Оставката на Нанков е залегнала като първа точка в програмата за работа на парламента в сряда, мотивите ѝ обаче засега остават неизвестни. 

Според непотвърдена официално информация той ще се върне в регионалното министерство като заместник-министър.

Сподели:
Асен Василев: Скандално е да се гласуват 3,8 млрд. евро нов дълг по преразказ с елементи на разсъждение

Асен Василев: Скандално е да се гласуват 3,8 млрд. евро нов дълг по преразказ с елементи на разсъждение

Той посочи, че „Продължаваме промяната“ няма как да подкрепи подобна поправка в закона, подчертавайки, че според обясненията от финансовото министерство е станало ясно, че са необходими 2,1 млрд. евро нов дълг, а не 3,8 млрд. евро

Бюджетната комисия одобри новия дълг до 3,8 млрд. евро

Бюджетната комисия одобри новия дълг до 3,8 млрд. евро

По време на дискусията депутати от "Продължаваме промяната", "Демократична България" и "Възраждане" настояха писмено да бъдат предоставени данни защо е необходим такъв лимит

Йотова с остър коментар за скандала със Скопие: Посегателство срещу България

Йотова с остър коментар за скандала със Скопие: Посегателство срещу България

Много се надявам, евродепутатите ще намерят време да кажат и за вчерашния инцидент с българските дипломатически автомобили, който е безпрецедентен, заяви президентът

Коментари (0)