Жълт код за опасно ниски температури е обявен за 4 области в страната за 17 май. Това показва справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН. Предупреждението е в сила за областите Кюстендил, Перник, София-град и Софийска област.
При стихване на вятъра, на места в котловините ще има условия за слани. При тази степен на предупреждение се очакват много ниски температури. Възможни са здравни проблеми за чувствителни и болни хора, възрастни, деца и бездомници.
Още от България
Нивото на Дунав край Русе продължава да пада, три кораба са заседнали
Спад е регистриран при всички крайречни градове от Видин до Силистра с изключение на Никопол
Иран постави в обяснителен режим българското МВнР
Тези дни бившият външен министър Надежда Нейнски разказа за хитростите на Иран при разговори на ниво министри и даде конкретен пример
За разлика от Румъния и Унгария: В България няма сътресения на енергийния пазар от кризата по Дунав
Това е констатирала Европейската комисия, която следи от близо сигурността на електроснабдяването и е готова да окаже помощ при необходимост