Оптимист съм от разговорите, които проведохме досега с АБВ, с "Движение 21" и с други граждански организации и съюзи в ляво, които биха подкрепили една подходяща обща кандидатура. Това заяви в интервю за БНР лидерът на БСП Корнелия Нинова:
Тя посочи, че е оптимист за възможността левицата да излезе с обща кандидатура и благодари на всички, които са се включили в допитването, тъй като тяхното мнение ще има решаващо значение.
Соцлидерът смята, че президентските избори не трябва да са лидерски сблъсък, защото фигурата на президента има роля да обединява.
"Лидерски сблъсък отново би разделил и би бил политически сблъсък, а фигурата на президента има друга същност, особено в тази сложна ситуация, в която се намираме тук на Балканите. Това трябва да е човек, който гарантира сигурността, който обединява, а не разделя, който има характер да заеме във външната политика позиция, която се базира единствено на националния интерес", подчерта Корнелия Нинова.
Още от България
Денков: Турция нищо ли не е поискала от България в замяна на замразяването на супер изгодния (за нея) договор с Боташ?
"Искаме да видим протокола, подписан от Булгаргаз и Боташ преди месец", настоява бившият премиер
Ударници! Правителството се захваща с бюджет за 2027 г
Предвидено е министрите да обсъдят и отпускането на допълнителни средства по бюджета на Народното събрание за 2026 г.
Италия е в шок след неонацистка проява в София: Омразата се върна в Европа
„Призоваваме българските власти да изяснят всички обстоятелства около нападението, а виновните да бъдат възможно най-скоро установени и изправени пред правосъдието“, заяви председателят на Еврейската общност в Рим Виктор Фадлун