В официално съобщение до главния прокурор червената депутатка обяснява, че Янев е извършил тежко престъпление, за което по закон може да получи от 1 до 6 години затвор.
По думите на Нинова, Янев, в качеството си на председател на парламентарната комисия за борба с корупцията по високите етажи на властта, я е обвинил несправедливо в участие в корупционни сделки, свързани с енергетиката, изграждането на АЕЦ „Белене” и договори за доставка на газ от Русия.
Депутатът от левицата настоява прокуратурата да се заеме със случая, а Янев да понесе наказателна отговорност за действията си.
От своя страна лидерът на РЗС коментира, че реакцията на Нинова е доказателство за сериозните притеснения на БСП. Янев заяви още, че работата на комисията е напълно прозрачна и ще предостави пълна документация в подкрепа на твърденията си.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.