22 Май, 2026

Нинова: Няма да се кандидатирам за кмет на София, обещала съм на избирателите

Нинова: Няма да се кандидатирам за кмет на София, обещала съм на избирателите

Червеният депутат Корнелия Нинова обяви, че няма да участва в надпреварата за кмет на столицата тази есен, въпреки високото одобрение, което получи от страна на активистите на столетницата в София

"Няма да се кандидатирам за кмет. Аз не лъжа", каза Нинова пред Би Ти Ви.

Тя обясни, че по време на кампанията преди вота за парламент е помолила избирателите в Софийско да я подкрепят с обещанието, че ще ги представлява в Народното събрание и ако сега се включи в битката за столицата, това ще означава да ги излъже.

"Ако днес излъжа с лекота 20 хиляди, значи утре ще излъжа много повече", каза Корнелия Нинова.

Другата причина, която тя посочи, за да не се кандидатира, е, че според нея в левицата има много по-подготвени хора.

Нинова коментира и поправката "Анти-Станишев", която Националният съвет на БСП прие вчера. Текстът забранява на бившия премиер да оглави Столетницата в период от 4 години след напускането му.

Според Нинова тази редакция на устава се преекспонира от медиите. Всъщност целта ѝ е да се даде път на млади хора и нови лица да се кандидатират за партийни постове.

Сподели:

Коментари (0)

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

На 18 май Радев се срещна с германския канцлер Фридрих Мерц

Папа Лъв XIV  изпрати благословия към целия български народ

Папа Лъв XIV изпрати благословия към целия български народ

Председателят на парламента подари на светия отец икона на Свети Иван Рилски - небесен закрилник на българския народ и основател на Рилския манастир в България

Радев към Дара: Канцлерът Мерц ме посрещна с "Бангаранга"

Радев към Дара: Канцлерът Мерц ме посрещна с "Бангаранга"

"Благодаря, и Бангаранга на всичкиии", отвърна Дара в сградата на Министерския съвет, и допълни: "не съм предполагала, че мога да кажа това точно тук"