1 Юли, 2026

Нинова: Първи в ЕС ще предложим отмяна на санкциите срещу Русия, ако управляваме

Нинова: Първи  в ЕС ще предложим отмяна на санкциите срещу Русия, ако управляваме

На въпрос дали България трябва да бъде първата страна в ЕС, която открито ще постави въпроса за сваляне на санкциите срещу Русия, лидерът на партията Корнелия Нинова каза в „Панорама” на БНТ, че ако БСП управлява след тези избори – „категорично“.

Тя, разбира се, е съгласна с руския президент Владимир Путин, че България не е проявила мъжество като не се е опънала на ЕК за „Южен поток“, Нинова се усети и допълни: „По-скоро, че не сме проявили мъжество да защитим националния си интерес. Да, съгласна съм, правителството на ГЕРБ не защити националния интерес по тези въпроси."

По думите й президентът Румен Радев спазва стриктно поетите предизборни ангажименти:. „Направи силна среща в Брюксел, на която с характер заяви, че санкциите срещу Русия са вредни за България и Европа", каза още тя.

Нинова добави, че се е справил много добре и във вътрешен план със спирането на Закона за концесиите.

Във връзка с това защо от БСП обещават чудеса, тя отговори поразително нелепо: „Защото, когато сме управлявали сме го правили. Не гледайте думите в тези предизборни кампании, мислете за това кой какво е правил, когато е можел да управлява“.

Не гледайте думите в тези предизборни кампании, мислете за това кой какво е правил, когато е можел да управлява.

Във връзка с това как й се струва служебното правителство Нинова коментира: „Ще го оценяваме по действията му след седмица – две по няколко неща: ще спрат ли кражбите, как ще подготвят предстоящите избори и председателството на България за Съвета на ЕС. Обнадеждаващи са първите стъпки“. Нинова поясни, че е видно, че не участва в избора за състава на служебния кабинет. „Мисля да затворим темата и да гледаме министрите по делата им“, допълни тя и уточни, че не бива партията, подкрепила президента да му реди служебния кабинет. Нинова посочи, че иска да види действия.

„Не може вече само на думи, трябва да се действа. Започваме да опитваме промяна в партията в отговор на това, което хората казаха – и на референдума, и на президентските избори. Изборът на Румен Радев е желание за промяна и единствено БСП я предложи. Ние вече сме показали, че можем да направим промяната. Въпросът е да я продължим“, каза още тя. Нинова оцени първите стъпки на Румен Радев като много положителни.

На въпрос дали това не е любимият сезон на БСП – сезонът на обещанията Корнелия Нинова отговори: „Не, това е сезонът на реализма“. 

Сподели:
Корнелия Нинова:  Управляващите се лутат като мухи без глави

Корнелия Нинова: Управляващите се лутат като мухи без глави

"НАП вече може да влиза в малките търговски обекти и да прибира оборота от касовите наличности. Това е бухалка", алармира бившият лидер на БСП

Парламентът задължава ДАНС да даде информация за подуправителя на НЗОК проф.Момчил Мавров

Парламентът задължава ДАНС да даде информация за подуправителя на НЗОК проф.Момчил Мавров

Народните представители ще изберат в сряда управител на НЗОК, както и предсрочно ще прекратят мандата на управителя

Мирчев: Фирмите, които захранваха Борисов и Пеевски сега са в услуга на „Прогресивна България“

Мирчев: Фирмите, които захранваха Борисов и Пеевски сега са в услуга на „Прогресивна България“

Свалянето на държавната охрана на лидерите на ГЕРБ и ДПС не може да се смята за борба с порочния модел", смята той

Коментари (0)