22 Декември, 2025

Нинова за финансирането на партиите: ГЕРБ и ДПС поставят под заплаха националната ни сигурност

Нинова за финансирането на партиите: ГЕРБ и ДПС поставят под заплаха националната ни сигурност

Корнелия Нинова

Лидерът на БСП излезе с остър пост на страницата си във Фейсбук

Лидерът на БСП Корнелия Нинова не може да преглътне още приетото днес решение в парламента държавната субсидия за партиите да бъде един лев за глас. Това е поводът да напише пост на страницата си във Фейсбук, в който тя коментира партийните субсидии и финансирането на партиите, изразявайки своята загриженост, че е поставена под заплаха националната сигурност на страната.

Ето какво написа партийният лидер:

"Новината днес не е, че субсидията става един лев на глас. Новината е, че фирми, които получават обществени поръчки от правителството и общините, както и концесионери, ще финансират партиите (познайте кои - гласувалите са ДПС, ГЕРБ и патриотите - новата тройна коалиция).

Това написа лидерът на БСП Корнелия Нинова в страницата си във "Фейсбук".

"Спонсорираш властта, получаваш поръчка и концесия. Спонсорираш опозицията - получаваш НАП, ДАНС, РИОСВ и още над двадесет проверяващи служби", коментира Нинова.

"По-лошото е, че Борисов и ДПС отвориха плащанията от външни за България физически и юридически лица. Това е опасност за националната сигурност и държавния суверенитет", изтъква лидерът на социалистите.

Сподели:

Коментари (0)

За Коледа и Нова година осигуриха 6000 повече места за пътници във влаковете

За Коледа и Нова година осигуриха 6000 повече места за пътници във влаковете

БДЖ съветва пътуващите да закупят билетите си онлайн и възможно най-рано преди пътуването, тъй като в последния момент е трудно композициите да бъдат увеличени

Борисов с призив членове на ГЕРБ във Варна да не гласуват срещу мандата на Благомир Коцев

Борисов с призив членове на ГЕРБ във Варна да не гласуват срещу мандата на Благомир Коцев

"С това дадохме и даваме ясен знак, че ГЕРБ никога не се цели в служебни победи.. които имат за цел да променят мажоритарния избор на хората", казват от партията

Садистичните мъчители на животни Габриела и Красимир остават в ареста

Садистичните мъчители на животни Габриела и Красимир остават в ареста

26-годишната Габриела Сашова и 35-годишния Красимир Георгиев, обвинени за тежките престъпления към животни имат право да обжалват решението на съда