27 Февруари, 2026

Нов директор на затвора във Варна

Нов директор на затвора във Варна

Oт днес за главен директор на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията” е назначен директорът на затвора във Варна главен комисар Росен Желязков, съобщиха от министерство на правосъдието.

Досегашният ръководител на местата за лишаване от свобода Митко Димитров е преназначен в дирекцията на длъжност „заместник-главен директор”, става ясно от съобщението.

Димитров вече един път беше отстранен – през 2012 г., когато мотивът беше „навършени години за пенсия”. Върховният административен съд обаче го върна на шефското място в ГДИН.

Росен Желязков е юрист и е от 13 години в системата за изпълнение на наказанията. Практически целият му стаж в нея е като началник на Варненския затвор. Освен това, той е асистент по наказателно-изпълнително право във Варненския свободен университет.

Преди година надзирателите във Варненския затвор протестираха срещу ниското заплащане и лошите условия на труд.

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита