26 Август, 2026

Нов метод на работа предизвикал взрива в Горни Лом?

Нов метод на работа предизвикал взрива в Горни Лом?

Нов метод за отваряне на детонаторите на мините може да се окаже причина за адския взрив във фабриката в Горни Лом. Това разкрива един от служителите там, който разказва какво се е случило няколко часа преди кървавата драма, съобщава "Фокус". 

21–годишен служител на завода, който в злополучния ден е бил първа смяна, разказа, че в деня на взрива в завода в Горни Лом са пристигнали 6 т. течен тротил, които са били предназначени за пълнене на патрони в долната част на завода. Той обясни, че синът на собственика е пристигнал в завода около 12.00 часа, за да пробва нов метод на отваряне на детонаторите на мините. Новата технология не е довела до никакъв резултат, но според служителя тя е една от причините за взрива в завода. 

Собственика на предприятието проф.Валери Митков не пожела да коментира случая пред медиите.

Има и друга версия за това защо синът на проф. Митков е бил във фабриката. По думите на Емил Христов, работник там, пристигането на шефа Емил Митков във взривения цех в Горни Лом е целяло да се види може ли да се постигне нормата един човек да обезврежда 100 мини. 

"Версията за тестване на нови технологии е несъстоятелна, никакви нови технологии нямаше. Пристигането на шефа беше да се види може ли да се постигне нормата от 100 мини на човек", каза Христов пред БНТ. Именно присъствието на ръководството в работните помещения може да е довело до допълнително напрежение сред работниците.

Както стана ясно по-рано, в присъствието на шефовете работниците не са имали право да ходят и до тоалетна.

Сподели:
Откриха издирвания дрон в морето край Царево - разузнавателен е

Откриха издирвания дрон в морето край Царево - разузнавателен е

„За първи път виждам толкова запазен дрон – с корпус, не беше на части, както обикновено се откриват“

Нови влакове в БДЖ: И френски мотриси тръгват по железните ни пътища

Нови влакове в БДЖ: И френски мотриси тръгват по железните ни пътища

Те ще се движат по маршрути с продължителност на пътуването 4–5 часа

Кирил Петков: Глупостите на ДАНС, че заглушителят е предназначен да смущава самолети - може да е страничен ефект

Кирил Петков: Глупостите на ДАНС, че заглушителят е предназначен да смущава самолети - може да е страничен ефект

"Най-вероятно той е предназначен за предпазване от атака с дрон"

Коментари (0)