Добри новини дойдоха за още двама наши сънародници – това са Вергил Доспатлиев и A. Асенов, които се намират на амфибийния кораб „Свети Георги” и са спасени от горящия ферибот „Норман Атлантик”. Новината съобщи говорителят на Министерството на външните работи Бетина Жотева, цитирана от "Фокус".
“Там са останали по-малко от 30 пътници и се надяваме до час цялата спасителна операция да приключи”, обясни говорителят на Министерството на външните работи.
„Нашата консулка от Рим се намира вече в Бриндизи, а почетната ни консулка в Бари проверява дали там има настанени българи в местната болница. Сигурно е, че в болницата в Лечи няма настанени българи”, заяви още тя и добави, че по операцията работят 12 хеликоптера. „За съжаление, се потвърди информацията, че има петима загинали, която беше потвърдена и от гръцките, и от италианските власти”, каза Бетина Жотева.
Още от България
Над 3,7 млн. евро са изхарчени за заплати и възнаграждения в странно звено към МВР шефа
В началото на юли Демерджиев обяви, че звеното, известно неофициално в министерството като "изолатора", ще бъде разформировано в едномесечен срок
Консулът в Чикаго: България не придоби една сграда и един архив, съхрани една мечта
В архивите на д-р Иван Гаджев, се съхраняват безценни документи, снимки, писма и свидетелства, които по безспорен начин разказват историята на българската емиграция от географската област Македония в Съединените щати през първата половина на XX век
Петрова към иранския външен министър: Американските самолети в "Безмер" не означават промяна в подхода на България към Иран
"Изключено е от територията на България да се осъществяват каквито и да било преки военни действия, свързани с конфликта в Близкия изток"