7 Август, 2026

Новият гл.секретар на МВР: По-малко хора зад бюрата, повече на улицата

Новият гл.секретар на МВР: По-малко хора зад бюрата, повече на улицата

Новата Главна дирекция „Национална полиция”, съставена от сливането на криминалната и охранителната полиция, ще бъде свита с една трета. Хората, работили досега там, няма да бъдат съкратени. Те ще бъдат пренасочени към областните дирекции на МВР и районните управления в страната, за да бъдат на „първа линия” в борбата с престъпността. Целта на тези промени е системата да започне да работи по-добре. Това обяви новият главен секретар на МВР Георги Костов, който бе назначен с указ на президента на 11 март.

„Както се казва - по-малко вождове, повече индианци. Ще бъде извършена една редукция в националната полиция. По-ефективна работа и по-ефективно използване на хората. По-малко хора ще стоят безцелно по кабинетите, повече ще са по улицата”, обяви главният секретар, цитиран от "Труд".

Костов отбеляза, че една от основните задачи на антимафиотите е борбата с „престъпниците с бели якички” - контрабандата, ДДС измамите и финансово-кредитната система и не на последно място контратероризма.

Той не се нае да коментира дали в МВР ще има нова проверка по случая „Лясковец”, при който бе убит командос от СОБТ. Според него „очевидно има грешки” при акцията. Главният секретар припомни, че и двете проверки са изпратени в прокуратурата, но все още няма информация какви са резултатите.

Георги Костов обяви, че жандармерията ще продължава да участва в акции срещу битовата престъпност по малките населени места. И допълни, че според данните за миналата година тя е спаднала с около 10 процента.

Той бе категоричен, че в МВР периодично се извършват атестации на всеки ръководител и ако не са постигнати резултати в работата, им те ще се разделят с постовете си. 

Сподели:
Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

"Какви точно са тези „подобрени условия“? Какво се случва с натрупаните задължения?"

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

„Земеделските производители са изправени пред сериозни предизвикателства – неблагоприятни метеорологични явления, щети по земеделските площи, нестабилност на пазарите и нарастващи производствени разходи“

Коментари (0)