Новият председател на Софийски градски съд Калоян Топалов днес встъпи в длъжност. На церемонията присъстваха шефът на Върховния касационен съд Лозан Панов, министърът на правосъдието Христо Иванов, омбудсманът Константин Пенчев, изпълняващият длъжността шеф на Апелативния съд Стефан Гроздев.
"Всяко начало е изпълнено с очаквания, на някой от тях Калоян Топалов ще отговори на други може би не. Днешният ден ще постави ново начало в Софийския градски съд. Време е това пропадане да спре. Съдебната системата вече напълно е изчерпала кредита на доверие на гражданите", заяви шефът на ВКС Лазар Панов. Новият председател на СГС Калоян Топалов заяви, че ще разчита на подкрепата на съдиите от Апелативния и Върховния съд, както и съдиите от Районния съд ще могат да разчитат на подкрепата на магистратите. СГС е обречен на успех в начинанието си", каза още той.
Още от България
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, битката с наркотиците е наш приоритет
Изпълняващият длъжността главен секретар на МВР допуска, че откритата лаборатория може да е единствената по рода си у нас
Оранжев и жълт код за опасно време в цялата страна
Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, в София – около 32°.
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат