3 Февруари, 2026

Ново пет! Бареков иска избори на 12-ти октомври

Ново пет! Бареков иска избори на 12-ти октомври

Настоявам изборите да бъдат отложени със седмица. Президентът Плевнелиев и служебният премиер Близнашки трябва да се вслушат в моя призив. Настоявам да се свика Консултативния съвет за национална сигурност”. Това заяви Николай Бареков.

Лидерът на ББЦ ще посети мястото на трагедията в Горни Лом в качеството си на евродепутат и председател на ключова комисия в Европарламента.

“Призовавам моят политически опонент Бойко Борисов да прояви човещина и състрадание към загиналите мъже във фабриката за барут и да спре да политиканства. Същото се отнася и за Михаил Миков”, подчерта Бареков.

Той е взел решение да отмени всички предизборни мероприятия на “България без цензура” заради злополуката в Горни Лом и призовава останалите му колеги в политиката да го последват.

Политикът изпрати и открито писмо до Плевнелиев и Близнашки, в което се казва следното:

Уважаеми г-н Плевнелиев,

Уважаеми г-н Близнашки,

“Във връзка с тежките последствия след взрива във фабриката за барут в Горни Лом и във връзка с усложнената обстановка от обстоятелството, че граждани на Република Турция, празнуващи Курбан Байрам, ще повлияят с двойно гласуване на предстоящите избори, предлагам незабавно да свикате Консултативния съвет за национална сигурност с участието на водещите партии с представители в Европейския парламент, с дневен ред от една единствена точка – отлагане на изборите с една седмица, на 12 октомври 2014 г.”.

От този момент ще са необходими минимум 48 часа, за да стане ясна съдбата на безследно изчезналите хора в Горни Лом и е недопустимо да смесваме от човешка гледна точка тази трагедия с деня за размисъл преди изборите.

Надявам се това предложение да не послужи за изборни спекулации от страна на моите политически опоненти, които показаха видима изнервеност и желание да злоупотребят със страховете на хората в последните часове.

Сподели:

Коментари (0)

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ  назначаването на служебен премиер

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ назначаването на служебен премиер

Съгласилите се да оглавят служебно правителство са Андрей Гюров, подуправител на БНБ, зам.-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и зам.-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

По думите му предстоящият Конгрес има ключова роля за избора на председател, който да изведе социалистите от кризата и да върне доверието към Столетницата

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е  3,1% от БВП

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е 3,1% от БВП

Общият размер на дълга през годината достига до над 61 млрд. лева, а фискалният резерв - над 17 млрд