"За" предложението гласуваха депутата, а четирима от Коалиция за България се въздържаха.
Председателят на парламента Михаил Миков коментира, че трябва да се прекратят разискванията по темата и да се търсят национални решения на проблемите, като припомни, че България е подписала Конвенцията за бежанците през 1992-1993 година.
"Нелегални бежанци могат да проникват през всички граници. България има задача да охранява 1300-километрова граница на ЕС. Питам народните представители, ако затворим границите и утре на Черноморската граница се случи нещо такова, каквото се случи на италианската граница. Сега всичките ги направили бежанци посмъртно, моля ви се, за да измият срама", заяви Миков.
Бежанският поток към България не спира като от началото на годината са влезли над 6000 нелегални имигранти, а само през последното денонощие – повече от 120. Според оценките на правителството до края на годината броят им може да достигне 11 хиляди. Правителството обяви, че има възможност да затвори границата с Турция, но това било много краен вариант.
"Много е лесно е да спазваш Конвенция за бежанците, когато в България няма бежанци. Много е лесно да назначаваш председател на Агенция за бежанците, когато няма бежанци. Много е трудно обаче тази система да си върши работата за това, за което е назначена. До последния служител на Агенцията по бежанците, службите "Миграции”, които години наред получават заплати, да започнат да си вършат работата. Политическите разговори са едно, работата е друго", заяви Миков.
Още от България
ФАЦ: Опитът на Радев да обвърже преговорите за американските самолети с премахването на визите се провали напълно.
Военни експерти също посочват, че едва ли е в интерес на Техеран да атакува държава членка на НАТО заради няколко самолета-цистерни
Стартира гражданска инициатива за референдум и избор на нов национален празник
Настояваме президентът на Република България да упражни правото си по чл. 10, ал. 1, т. 2 от Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление (ЗПУГДВМС) и да направи предложение до Народното събрание за произвеждане на допитването
Николай Нанков: Правителството взема средства от Северозапада, за да ги даде на София
"Всички я обичаме като столица, но не може само тя да получава субсидии"