17 Юни, 2026

НС решава да има ли анкетна комисия по схемите за придобиване на гражданство

НС решава да има ли анкетна комисия по схемите за придобиване на гражданство

Депутатите ще обсъдят създаването на временна анкетна комисия за проучване на всички данни по повод изнесени в медиите твърдения за корупционни схеми около придобиването на българско гражданство.

От ДПС поискаха конституирането й през юни. Тогава във френската преса излезе информация, че 114 души, издирвани от Интерпол, са получили незаконно български паспорти.

В края на октомври, при акция на Спецпрокуратурата в Държавната агенция за българите в чужбина, бяха арестувани 20 души, сред които нейният председател Петър Харалампиев и главният й секретар Красимир Томов. Те бяха обвинени, че са търгували с документи за български произход.

Сумите за услугата стигали до 5000 лева. Малко след ареста, в банкова касета на главния секретар на агенцията бяха намерени почти половин милион лева с неясен произход.
Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)