4 Юни, 2026

НС ще гласува на първо четене промени в Закона за местни данъци и такси

НС ще гласува на първо четене промени в Закона за местни данъци и такси

Предстои НС да гласува на първо четене Зоконопроекта за изменение и допълнение на Закона за местни данъци и такси, чието обсъждане започна вчера. Промените касаят данъчното облагане на таксиметровия превоз на пътници. Депутатите ще обсъждат на второ четене и промените в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс, където се предвиждат промени в реда и начина за разкриване на данъчна и осигурителна информация. На второ четене ще бъдат разгледани промени в Закона за достъп до обществена информация. В 11.00 часа ще започне петъчният парламентарен контрол, в който ще вземат участие 7 министри от кабинета. Вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Ивайло Калфин ще отговори на питане във връзка със спада на безработицата до 9 %. Вицепремиерът и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова ще отговори на питания на народни представители по повод откриването на нови центрове за регистрация на бежанци и във връзка с резултатите от дейността на МВР в борбата с купуването и продаването на гласове по време на местните избори.

Сподели:
Мартин Димитров: 2 са възможните причини за обявения толкова голям бюджетен дефицит

Мартин Димитров: 2 са възможните причини за обявения толкова голям бюджетен дефицит

Доброто обяснение е, че искат да оправдаят сериозни мерки за ограничаване на разходите. Има и лош вариант: обявяват голям дефицит, за да продължат да харчат, заяви икономистът от „Демократична България“.

Стратегическо партньорство: Румен Радев посреща Кириакос Мицотакис в София

Стратегическо партньорство: Румен Радев посреща Кириакос Мицотакис в София

Двамата премиери ще обсъдят широк кръг от въпроси от взаимен интерес, както и актуални теми от европейския дневен ред, сред които регионалната стабилност, миграционният натиск и пълната интеграция в Шенгенското пространство

Опасно време! Жълт и оранжев код за обилни дъждове с бури и гръмотевици

Опасно време! Жълт и оранжев код за обилни дъждове с бури и гръмотевици

Максималните температури - между 22° и 28°, за София – около 22°. По Черноморието преди обед преобладава слънчево време, по-късно на места ще превали и прегърми.

Коментари (0)