Жители на Владая се канят да затворят за един час главен път Е-79
Няколко протеста днес. Жители на Владая отново се канят да затворят за един час главен път Е-79 между 13 и 14 часа. Те настояват за по-уредени обществен транспорт и инфраструктура.
Ограничават движението на пътя София-Перник през Владая
Протест ще има и в село Лозен. Хората там също заплашват, че ще блокират пътища, ако не се наложи мораториум върху сечта в Лозенска планина. Ще протестират и жители на район „Витоша”. Тяхната акция предвижда да блокират Симеоновско шосе със жива верига.
Протестиращите искат диалог с общината, подобряване на инфраструктурата в квартала, повече изходи към Симеоновско шосе, Черни връх и Околовръстното, забрана на строежите в района.
Още от България
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"