8 Април, 2026

Облачно и хладно, с интензивни валежи в Южна България

Облачно и хладно, с интензивни валежи в Южна България

Времето над страната ще бъде предимно облачно и по-хладно. Ще има превалявания от дъжд, на повече места и по-значителни в Южна България, където не е изключено да прегърми.

Жълт код е обявен за днес в 3 области на Южна България заради интензивни валежи - Смолянска, Кърджалийска и Хасковска. Там валежите от изминалата нощ ще продължат и през деня. Очакваните нови количества са до 30 л/кв. м. За останалата част от страната обявеният код е зелен, уточняват от НИМХ, цитирани от Дарик.

Ще духа слаб североизточен вятър, който през деня в Източна България временно ще се усили. Максималните температури, в повечето места, ще бъдат между 19° и 24°, в София 19°.

През нощта срещу петък валежите навсякъде ще спрат, а облачността ще намалее. Над планините ще бъде облачно с валежи от дъжд. По-значителни ще са валежите в Родопите, където не е изключено да прегърми. Ще духа умерен до силен североизточен вятър.

По Черноморието облачността ще е значителна, а по южното крайбрежие ще има и валежи. Ще духа слаб североизточен вятър, който временно ще се усили до умерен. Максималните температури на въздуха ще бъдат около 21°-23°. Температурата на морската вода е 22°-23°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

Сподели:

Коментари (0)

Слънчево почти целия ден с по-силен вятър от северозапад, леко захлаждане

Слънчево почти целия ден с по-силен вятър от северозапад, леко захлаждане

Максималните температури достигат между 10° и 15°, по-високи в крайните югозападни райони, в София – около 12°

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя