След облачното време през нощта, днес преди обяд в равнините и котловините все още времето ще е мъгливо. През деня ще се появи до умерен вятър от запад-югозапад, видимостта в равнините ще се подобри, най-късно в западната част от Горнотракийската низина; временно ще се затопли. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН, съобщи за „Фокус“.
На отделни места ще превали слаб дъжд. Минималните температури ще бъдат между 2° и 7°, а максималните – между 8° и 13°. През нощта срещу понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и с него ще започне да нахлува студен въздух.
Над Черноморието ще преобладава облачно, през нощта и утре преди обяд на места все още и мъгливо време. През деня ще се появи до умерен вятър от запад-югозапад, видимостта ще се подобри и временно ще се затопли. На отделни места, главно по южното крайбрежие ще превали слаб дъжд. Максималните температури на въздуха ще са близки до температурата на морската вода: 11°-13°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините ще преобладава облачно време и на отделни места слабо ще превали. Ще духа силен вятър от запад-югозапад. Максимална температура на височина 1200 метра около 8°, на 2000 метра – около 3°.
Още от България
Асен Василев: Оглушително мълчание на Илияна Йотова: Защо президентът не свиква Консултативния съвет?
По неговите думи "през за 100 дни управление на правителството на Радев държавата ни бе вкарана във война"", коментираха от "Продължаваме промяната"
Старата руска хибридка: “Имате пожари, ЕС не може да ви помогне, ние идваме да гасим от Русия"
Особено цинично е, че в същия ден, в който Путин изпраща самолет да гаси пожар в Сърбия, руските ракети палят жилищни сгради в Киев, където само за изминалата нощ има поне 12 убити и 34 ранени цивилни
Пулев: България и Индонезия имат да реализират огромен потенциал в търговията и инвестициите
Министърът на икономиката, инвестициите и индустрията се срещна с посланика на Република Индонезия Н. Пр. г-жа Листиана Оперананта. Разговорите се фокусираха върху високите технологии, космическите и сателитни технологии, и дроновете.