16 Юли, 2026

Oбрат! Корнелия и Мая поискаха конгрес преди Бузлуджа

Oбрат! Корнелия и Мая поискаха конгрес преди Бузлуджа

Социалистите очакват днес лидерът им Сергей Станишев да свика извънредно заседание на конгреса на партията, който да избере нов председател. Слуховете за такъв развой на ситуацията в левицата се появиха последната седмица, когато вътрешните опоненти започнаха поредица от действия срещу него с искане за оставката му.

Днес ще има откровен разговор, че ръководството е достатъчно в кондиция, за да вземе смели решения, заяви зам.-парламентарната шефка и председател на Контролната комисия в БСП Мая Манолова.  Мисля, че днес ще си говорим честно и наистина ще стигнем до идеи за промяна, за обновление, посочи соц. депутатката преди пленума на БСП.  Най-вероятно трябва да има конгрес преди Бузлуджа, каза още тя и увери, че идвала на пленума с оптимизъм.

По-добрият вариант е да има конгрес преди изборите, най-малкото защото на него трябва да решим платформата за изборите и посланията, с които отиваме и т.н. Това заяви пред журналисти депутатът от Коалиция за България Корнелия Нинова.

„Има различни версии какво ще стане на Националния съвет. Възможните сценарии са да има конгрес, другият е да няма конгрес до изборите”, добави Нинова.

На въпрос дали ще има оставка в БСП, Нинова каза: „Ще видим вътре. Основателно е след пленума да говорим. Наистина има различни версии за това какво ще стане вътре”.

Във връзка с това, че нейното име е спрягано за председател на партията, тя заяви: „Отново казвам „не” за председателско място, но ще говорим след пленума”.

Сподели:
 Първан Симеонов:  "Прогресивна България" с този бюджет ни казаха "дайте ни още половин година, за да попресмятаме

Първан Симеонов: "Прогресивна България" с този бюджет ни казаха "дайте ни още половин година, за да попресмятаме

Политологът посочи още, че ако ПП-ДБ имат общ кандидат за президент и излязат на балотаж - новата политическа картина ще бъде ясно очертана

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-малко важно от провеждането на реформите

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-малко важно от провеждането на реформите

Той очаква новият Фонд за конкурентноспособност да функционира така, че средствата от него да достигат и до по-слабо развитите държави членки

Андрей Гюров: Отсъствието на България от „Коалицията на желаещите“ е дълбоко проблематично

Андрей Гюров: Отсъствието на България от „Коалицията на желаещите“ е дълбоко проблематично

"Това не е българският интерес. И това не е начинът той да бъде защитаван", смята той

Коментари (0)