26 Декември, 2025

Обвиниха двама за удавените в Дунав мигранти

Обвиниха двама за удавените в Дунав мигранти

Двама мъже са привлечени като обвиняеми за смъртта на шестима иракски граждани в река Дунав. Четири от жертвите бяха деца.На 8 септември групата иракски мигранти минавали Дунав с лодка в района на остров Добрина, между Лом и Арчар. Тя обаче се обърнала. Двама мъже и четири деца на възраст между 5 и 11 години се удавиха. Досъдебното производство се води в Окръжната прокуратура в Монтана. След проведено разследване в качество на обвиняеми са привлечени Асен К. и Евгени И., съобщиха от държавното обвинение. Те са обвинени за това, че като съучастници помежду си, чрез използване на транспортно средство, са направили опит да преведат през границата на страната групата от чужди граждани.
Оцелелите бежанци пък разказали, че пътували от Ирак за Германия, като платили на каналджиите по10000 долараза възрастен и по 7000 долара за дете.
На Асен К. е наложена постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“, която е потвърдена от Софийски апелативен съд. Другият обвиняем Евгени И. е с мярка за неотклонение „подписка“.
Двамата мъже се разследват и за противозаконно подпомагане на чужденци да пребивават в страната, като деянието е извършено с помощта на транспортно средство и по отношение на лица, ненавършили 16-годишна възраст.
Продължават действията по разследване на случая.

Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков