13 Юни, 2026

Официално: Прекратиха преподавателската ангажираност на проф. Адамов

Официално: Прекратиха преподавателската ангажираност на проф. Адамов

Прекратиха преподавателската ангажираност на проф. Адамов Скандалният ректор на Стопанската академия в Свищов, който се барикадира в началото на месеца в кабинета си, вече няма да преподава във висшето учебно заведение, съобщи сайтът "Свищов тудей". Бившият ректор обаче ще получава пожизнена заплата от 1500 лв.

Решението е взето след тайно гласуване на катедра „Финанси и кредит”. Там се е решило преподавателската му ангажираност да бъде прекратена за предстоящата 2015-2016 учебна година. Той ще се пенсионира на 1 септември заради навършване на 65-годишна възраст.

Проф. Адамов попадна във фокуса на общественото внимание, след като той и новоизбраната за ректор негова доскорошна заместничка - 35-годишната Теодора Димитрова Петрова, се барикадираха в сградата на висшето училище на 2 юни. Това се наложи, след като министърът на образованието освободи Петрова заради съмнения за опорочен избор на ректор и назначи за временно изпълняващ длъжността проф. Иван Върбанов.

35-годишната професорка дори си позволи да издаде заповед, с която разпореди на преподавателите и служителите на Академията да продължават да ѝ се подчиняват, независимо че заповедта на министъра за отстраняването ѝ от 3 юни предвиждаше предварително изпълнение.

Сподели:
Демерджиев с срещна с помощник-държавния секретар на САЩ Тод Уилкокс

Демерджиев с срещна с помощник-държавния секретар на САЩ Тод Уилкокс

В срещата участва и временно управляващият Посолството на САЩ в България Х. Мартин Макдауъл, който също изрази признателност за положителните резултати от партньорството.

Йотова: България и БНБ  да защитят монетата от 2 евро, посветена на българската азбука

Йотова: България и БНБ да защитят монетата от 2 евро, посветена на българската азбука

Президентът отново подчерта, че еврото не е цел, а инструмент за парични и икономически политики, голяма възможност за повече инвестиции в България

Арх. Петър Диков: Под София има 500 мегавата геотермална енергия, а плащаме скъпо за газ

Арх. Петър Диков: Под София има 500 мегавата геотермална енергия, а плащаме скъпо за газ

Преди години той изготви проект за геотермалните води в София и за използването им за отопление на големи сгради

Коментари (0)