3 Май, 2026

Огнян Минчев: Българският президент стана водеща фигура в черния руски ПР срещу сделката за Ф-16

Огнян Минчев: Българският президент стана водеща фигура в черния руски ПР срещу сделката за Ф-16

Огнян Минчев

Румен Радев защитава абсурдна позиция в услуга на чужди интереси

„Радев премина всякакви граници в лобистките си усилия да осуети закупуването на Ф-16 за българската армия. Не съществуват абсолютно никакви индикации, че договарянето по сделката е за сметка на количеството и качеството на съпътстващото покупката на самолетите въоръжение”. Това изтъква в свой коментар политологът Огнян Минчев, провокиран от манипулативното интервю на държавния глава по БНТ.

 „Но дори и това не е най-важното в тази абсурдна позиция на българския президент в услуга на чужди интереси. "Тази сделка е на гърба на ВВС, на летците и техниците..." Радев може да не притежава достатъчен политически опит, но знае добре, че качествата на самолета Ф-16 - достатъчно по-добре проявени от тези на алтернативни варианти, за които той лобира - не са единственият, дори не са най-значимият аргумент за закупуване на този самолет. По-важни са други два аргумента. Първо, с Ф-16 българските ВВС стават напълно съвместими и интегрирани в регионалните системи на ВВС на НАТО - всички български съседи ползват също Ф-16. Второ, стратегическото партньорство със САЩ е не просто основен, то е основният фактор за гарантиране на българската национална сигурност и отбрана. Затова Кремъл не може да се примири с придобиването на Ф-16 от България. Затова руските лобисти не отслабват нито за миг черния ПР срещу сделката на България за Ф-16. Парадоксално е, но е факт, че българският президент е водеща фигура в този черен ПР. И също - не без значение - летците и техниците във ВВС на БА ще притежават летателна техника на нивото на българското членство в НАТО - най-после! Въпреки усилията на техния бивш колега и настоящ президент”, изтъква Огнян Минчев.

Сподели:

Коментари (0)

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Експертите акцентират върху ролята на водата като основен фактор – при обилни валежи и снеготопене се увеличава налягането в почвените пластове и се ускорява движението на земните маси.

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви